Seminář o práci z domova a co už jsme se o ní dozvěděli

Led 18, 2021 Call centrum, IT, Novinky

Práce z domova už více jak půl roku definuje dobu, ve které žijeme, a určuje, jak vypadají naše dny. Právní aspekty práce z domova, které byly často před tím nepodstatné, se teď ukazují jako důležité, ale také neznámé. Proto ve čtvrtek 4.2.2021 v 18:00 pořádáme online seminář o práci z domova. Chceme znát svá práva a pochopit povinnosti zaměstnavatele!

Je ale práce z domova opravdu tak palčivé téma? Ano, je! Díky vám všem, kteří jste vyplnili náš dotazník, jsme zjistili, nejenom že většina lidí v call centrech a IT sektoru pracuje z domova, ale také, že mnoho z nás řeší problémy, které jsou s tím spojené. Pracovníci a pracovnice v Česku dokonce právní cestou žádají, aby se mohli vrátit zpátky do kanceláří.  Práce z domova nejenom že nezmizí zítra, ale vypadá to, že i když se už budeme moci potkávat, mnoho firem využije nově získaných zkušeností s home officem a bude v něm chtít pokračovat.

Při práci z domova více jak polovina lidí řeší nedostatečné vybavení a sociální izolaci ☹. Nejenom, že se navzájem nevídáme, ale internet nebo počítač někdy nefungují, tak jak by měli, a tak jsme odstřihnutí nejenom od práce, ale i od celého světa. Navíc, pokud nám internet spadne při práci, nemáme způsob, jak to vyřešit.

Pokud jsme měli problémy s připojením k internetu nebo s vybavením, bylo nám doporučeno dojet do kanceláře, i když naše směna již začala, což bylo dost nepraktické a po příjezdu i osamělé. Vedení nerozumí našim problémům s internetem či vybavením a nesnaží se je řešit. – komentář z dotazníku

Úskalí práce domova je v tom, že vlastně nevíme, o co můžeme a nemůžeme žádat. Když jsme v kanceláři, zaměstnavatel automaticky hradí elektřinu a dobré internetové připojení, můžeme si odskočit nebo uvařit kafe a pokud nám něco nefunguje, můžeme zajít do správného oddělení a požádat o pomoc. S přesunem do našich pokojů je ale tohle všechno najednou považováno za nadstandard, o který musíme žádat a který se nám ne vždy dostává. Většina souhlasí, že zaměstnavatel by měl alespoň přispívat na útratu za elektřinu a internet, když takto dlouhodobě pracujeme z domova.

Nedostatečné pracovní podmínky při práci z domova negativně ovlivňují mnohé z nás. Je čas s tím něco dělat! Začněme tím, že zjistíme, jaká přesně máme práva, a potom pojďme společně vymyslet, jaké jsou nejlepší další kroky. Už máme nějaké nápady, ale víc hlav víc ví 😊.

Zajímají tě tvoje práva při práci z domova?

Zaregistruj se na náš seminář nebo nám dej vědět, že máš zájem, ale zrovna to nestíháš.

Chceš se dozvědět více, o tom, co děláme? Zanech nám kontakt a my se ti ozveme 😊.

Napsat komentář

cs_CZČeština