Co mi vlastně zaměstnavatel může…? Společné vzdělávání o tom, jaká máme na pracovištích práva

Ať už jsme v zaměstnání pár měsíců nebo desítky let, víme, že nám někdy chybí základní znalosti pracovního práva. Někdy se nám prostě ještě taková situace nestala a tak jsem nad ní nemuseli přemýšlet, nebo naopak jsme se doslechli někde nějakou fámu, o které si nejsme jistí, jestli je pravdivá nebo ne.

Abychom si mohli zodpovědět otázky, které trápí nás i naše kolegyně a kolegy, organizujeme webinář Úvod do zákoníku práce ve středu 5.5.2021. v 18:00. Na webináři promluví zkušený právník pracovního práva JUDr. Jaroslav Stránský. Webinář je ZDARMA, stačí se registrovat!

Na co se vlastně zaměříme?

Je jasné, že každý z nás má jiné znalosti o tom, jaká jsou práva zaměstnanců a zaměstnankyň, a je dobré tyto znalosti navzájem sdílet. Často se ale setkáváme s tím, že si nikdo vlastně není úplně jistý zákoníkem práce. A když je pak například zaměstnancovi*kyni nabídnut odchod dohodou, nevíme, zda se jedná o planou výhružka nebo ne. Stejně tak si mnoho z nás není jistých, jestli se může mluvit o mzdě s ostatními kolegy a kolegyněmi, jak je to vlastně s těmi přestávkami a mnoho dalších otázek.

Postupně sbíráme otázky, které lidi zajímají, a rádi bychom jich měli co nejvíce. Máte nějakou, která by vás zajímala? Dejte nám vědět!

Proč je dobré tyto věci vědět?

Za rok pandemie máme často možnost jít na webinář a sami jsme už jeden pořádali (odkaz na nějaký článek k tomu). Věříme, že prvním (ale ne posledním 😊) krokem ke zlepšování pracovních podmínek je pochopení toho, na co máme ze zákona právo. Sice to není vždycky dostatečné, ale je to dobrý základ. A podle nás není lepší cesta, než se to učit společně jeden od druhého a od právníků*ček anebo dalších expertek či expertů. Právě proto není tohle ani náš poslední webinář! Naopak, chceme se dále propojovat, učit se a zlepšovat pracovní podmínky! Chceš se dozvědět o dalším webináři? Nech nám na sebe kontakt!

A co potom dál?

Webinářem to samozřejmě začíná, ale nekončí! Víme, že dohromady jsme silnější a čím více nás bude, tím více můžeme šířit znalosti a začít společně pracovat na zlepšování pracovních podmínek a společně hledat cesty, jak to nejlépe udělat. Vítáme mezi sebe pracovníky a pracovnice call center a IT, aby se připojili do iniciativy, lépe nás poznali a stali se součástí změny.

Napsat komentář

cs_CZČeština