V důsledku pandemie onemocnění Covid-19 byla mnoha zaměstnancům a zaměstnankyním nařízena práce z domova. Většina zaměstnanců nedostala vybavení potřebné k práci z domova a nebyly jim kompenzovány vyšší náklady na energie a služby, které jim práce z domova přinesla. Výdaje, které má platit zaměstnavatel, se přenesly na zaměstnance a zaměstnankyně. Docházelo také k neadekvátním zásahům do soukromí, zaměstnanci byli nuceni pracovat mimo svou pracovní dobu nebo měli na svých noteboocích nainstalován různý sledovací software. Současná situace je problematická i z toho důvodu, že práce z domova, častěji nazývaná anglickým termínem home office, nemá zakotvení v zákoníku práce ani české legislativě.
Tématem se dlouhodobě zabývá iniciativa Práce na drátě, která sdružuje zaměstnance a zaměstnankyně v IT a call centrech a podporuje je v uplatňování svých práv. Iniciativa přišla s kampaní na podporu férových podmínek při práci z domova. V otevřeném dopise vyzývá zaměstnavatele, aby pro své zaměstnance a zaměstnankyně vytvořili vhodné podmínky, nenarušovali jejich soukromí a nabízeli střídání home office s docházením do zaměstnání jako standardní způsob práce.

Každý, kdo podporuje férové podmínky pracujících na home office může vyjádřit svou podporu tím, že připojí svůj podpis k otevřenému dopisu. Otevřený dopis bude možné podepsat online, ale i osobně na několika akcích iniciativy Práce na drátě. Tento otevřený dopis poté bude odeslán vládě a sdružení zaměstnavatelů ABSL (Association of Business Service Leaders in the Czech Republic). Kampaň má za cíl podpořit zaměstnance a zaměstnankyně v diskusi o podmínkách home office se svými zaměstnavateli.