Je rovnost na pracovišti dosažitelná?

Proč je v IT tak málo žen? Jak odstranit rozdíly v platech mezi muži a ženami? Co by ženám práci v IT učinilo přístupnější? Jak můžeme aktivně měnit naše prostředí, aby se stalo inkluzivnějším?

ICTS sektor dlouhodobě čelí problému nedostatku pracovní síly. Přesto je v České republice zaměstnáno v IT pouze 10 % žen. Ženy zároveň tvoří dvě třetiny vysokoškolských absolventů. Studie navíc ukazují, že diverzní týmy podporují schopnost firem inovovat. Navzdory tomu ženy v IT čelí neinkluzivnímu prostředí, nedostatku flexibilních pracovních úvazků a starým stereotypům.

Připojte se na online diskuzi s Šárkou Homfray z Česka a Renate Wapenhensch z Německa – obě budou mluvit o svých zkušenostech s prací v převážně muži dominovaných odvětvích a snaze o dosažení rovnosti mezi ženami a muži na pracovišti. Jejich medailonky přiblížíme v samostatných příspěvcích.

Během setkání bude možné klást hostům otázky naživo nebo již nyní prostřednictvím Sli.do.

Setkání je určeno pro pracovníky a pracovnice call center a IT společností z celého Česka a pořádá ho iniciativa Práce na drátě s podporou OS PPP.

Přidejte se na setkání a nechte se inspirovat!

Akce je ZDARMA. Na akci se registrujte na tomto odkazu.

Na akci bude zajištěno tlumočení z/do angličtiny.

Napsat komentář

cs_CZČeština