Informace o našich pracovních podmínkách nám pomáhají: proč děláme anketu

Čas od času je osamělé být jedním/nou z mnoha pracovníků/ic v ICT (informační a komunikační technologie) odvětví, ať už v call centru nebo na vysoké IT pozici. Být jen jedním nebo jednou z mnoha pracovníků a pracovnic call centra nebo IT firmy v nás může vyvolat pocit osamělosti  A obzvlášť teď, když jsme každý sám na home office a nebo se pohybujeme na pracovištích za přísných protiepidemických opatření a bez možnosti se potkat, je těžké se také navzájem propojit. V jiné době bychom si možná sedli na kafe a zjistili, že nás spojuje víc, než si myslíme. Jednou z takových společných věcí jsou určitě naše pracovní podmínky.

Právě protože nemáme možnost si spolu někam sednou a popovídat si,  rozhodli jsme se vytvořit anketu o pracovních podmínkách. Chceme vědět, jaké je to pro vás pracovat v ICT sektoru nejen v době pandemie. Některé problémy na pracovišti pravděpodobně budou stejné pro mnohé z nás, od některých z vás zase zjistíme, že to jinde funguje jinak a lépe, a budeme to moct zkusit zavést i u nás.

ICT sektor je široký a mohli jsme se zaměřit na spoustu témat. Rozhodně to ale není naposledy, co podobnou anketu děláme a po dlouhé diskuzi jsme dospěli k rozhodnutí, že tentokrát chceme slyšet hlavně o tom, jak hodnotíte své úplně základní pracovní podmínky jako třeba práci ve státní svátky nebo mzdu, poznat vaše zkušenosti s home office a dozvědět se, jestli je vás na pracovišti management poslouchá.

Anketou to ale nekončí, naopak je pro nás začátkem. Když se s někým potkáme a máme možnost najít společná témata, často nás to inspiruje k dalším akcím. Proto i tato anketa bude sloužit jako podklad pro další kroky naší iniciativy, ke kterým se rozhodně můžete připojit.

Víme, že dlouhodobá a udržitelná změna přijde jen tehdy, když se dostatek z nás spojí, nasdílí si zkušenosti a společně se pokusí o změny. 

Napsat komentář

cs_CZČeština